11 njerëz të vdekur pas përplasjes së një autobusi në Kroaci

06 gusht 10:24

Njëmbëdhjetë njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e rrëshqitjes së një autobusi nga rruga në veriperëndim të Kroacisë, në orët e para të së shtunës.

Autobusi ka targa polake, ka thënë policia.

Zyrtarët policorë, zjarrfikësit dhe ekipet mjekësore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Segmenti i rrugës që çon drejt kryeqytetit kroat Zagreb, është mbyllur për trafik.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nëna në Prishtinë ka raportuar në Polici se djali i…