11 trajnerët më të paguar në futbollin evropian

21 maj 16:10

Trajnerët janë padyshim një nga personat më të rëndësishëm në një klub, pasi puna e tyre për ‘menaxhimin’ e lojtarëve, mbikëqyrjen e trajnimit dhe zgjedhjen e ekipit, me përgjegjësinë për rezultatet, të mirë apo të keq është e madhe.

Lista e trajnerëve

1. Diego Simeone             35.9 milionë paund
2. Ernesto Valverde        20.2 milionë paund
3. Pep Guardiola              15.2 milionë paund
4. Zinedine Zidane           12 milionë euro
5. Mauricio Pochettino   8.5 milionë paund
6. Ole Gunnar Solskjaer  7.5 milionë paund
7. Jurgen Klopp                 7 milionë paund
8. Manuel Pellegrini         7 milionë paund
9. Unai Emery                    6 milionë paund
10. Carlo Ancelotti            5.3 milionë paund
11. Maurizio Sarri              5 milionë paund

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot një delegacion…