12 pacientë me Covid në spitalin e Pejës në gjendje të rëndë

13 gusht 08:44

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 57 pacientë me koronavirus, 40 prej tyre janë me oksigjenoterapi, ndërsa 12 janë në gjendje të rëndë.

Në raportin e spitalit thuhet se në 24 orët e fundit janë shëruar 9 pacientë nga koronavirusi.

Në mesin e të infektuarve në Spitalin e Pejës ka edhe staf mjekësor. “Nga personeli i spitalit 5 mjekë, 16 infermierë dhe 3 punëtorë nga personeli jomjekësor janë të infektuar me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 269 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor. Nga këta, 13 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, padyshim se është…