28 mijë e 340 palestinezë të vrarë në Gaza që nga 7 tetori

12 shkurt 2024 | 12:05

Sulmet izraelite në Gaza kanë vrarë 28 mijë e 340 palestinezë dhe kanë plagosur 67 mijë e 984 të tjerë që nga 7 tetori, tha të hënën ministria e shëndetësisë në Gaza.

Sipas ministrisë, shumica e viktimave kanë qenë gra dhe fëmijë dhe mijëra trupa të tjerë ka të ngjarë të mbeten të pa numëruar nën rrënojat në të gjithë Gazën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Artan Thaqi ka dhënë lajmin e hidhur. Me anë të…