300 pemë të reja në kryeqytet për Javën e Tokës

22 prill 2024 | 14:44

300 pemë të reja janë mbjellë të hënën në Prishtinë për Javën e Tokës.

“Mbjelljet i filluam në parkun e lagjes ‘Dardania’ ndërsa në parkun e lodrave në lagjen ‘Ulpiana’ nisën punimet për renovimin e tërësishëm të hapësirës rekreative për fëmijë.  Gjatë javës do të vazhdojë gjelbërimi i lagjeve e rrugëve të ndryshme në kryeqytet, sepse të gjelbër e duam të gjithë Prishtinën”, ka bërë me dije kryetari I Prishtinës, Përparim Rama.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe njëri nga…