500 mijë tifozë mirëpresin heronjtë e tyre në “Champs-Elysees”!

16 korrik 2018 | 18:40

Rreth 500 mijë francezë mbushën Champs-Elysees pasditen e së hënës, ku pritën heronjtë e tyre, të cilët rikthyen në Francë, Kupën e Botës pasi mundën Kroacinë 4-2 në finalen e Botërorit një ditë më parë.

Një festë e jashtëzakonshme pushtoi Francën një ditë më parë, ndërsa ajo ka vazhduar gjatë dhe ende nuk është mbyllur.

Ndërkohë, heronjtë francezë kanë zbritur në tokën e tyre të cilën e kthyen në “çatinë e botës” një ditë më parë pas triumfit në Rusi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadrat evropiane dominuan në Botërorin e futbollit këtë verë, madje…