60 aktakuza kundër 73 personave në 24 orëshin e fundit

12 shkurt 11:58

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore dhe Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur 60 aktakuza kundër 73 personave, për vepra të ndryshme penale.

Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48 orë 14 persona, si dhe janë bërë gjashtë kërkesa për caktimin e paraburgimit të nëntë personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka vlerësuar se qeveria Kurti…