AAK-ja themelon nëndegën në Cyrih të Zvicrës

19 janar 19:16

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka hapur nëndegën e kësaj partie në Cyrih të Zvicrës.

Të dielën, dhjetëra aktivistë kanë mbajtur mbledhjen e parë duke zgjedhur edhe njerëzit adekuatë për të vepruar në këtë shtet.

Kryetar i nëndegës së AAK-së në Cyrih u zgjodh, Betim Qorraj, nënkryetar, Esat Halilaj, nënkryetar i dytë, u zgjodh Isuf Gradina, si dhe Bashkim Sefaj, sekretar.

“Të mblidhemi së bashku është një fillim. Të qëndrojmë së bashku është përparim. Të punojmë së bashku është sukses”, thuhet në një njoftim për media të AAK-së.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Pejës e ka fituar derbin ndaj rivales së…