Abdixhiku kërkoi nga Ministria e Arsimit të ndërpresë mësimin

31 janar 17:37

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lumir Abdixhiku, apeloi tek Ministria e Arsimit dhe kryeministri që të ndërpritet përkohësisht mësimi, në mënyrë që fëmijët të mos ekspozohen në këtë ajër të ndotur.

Ai propozoi që ditët e humbura të mësimit të kompensohen gjatë verës së hershme.
Abdixhiku përshëndeti vendimin për ndalimin e qarkullimit të veturave në kryeqytet, mirëpo tha se nuk pajtohet që kjo masë po ndërmerret vetëm në rrugët kryesore.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin aktual, Edi…