Abrashi flet për demarkacionin: LDK nuk do të bllokojë procesin

23 shkurt 20:16

Deputeti i LDK-së Arban Abrashi duke folur për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, deklaroi se kjo parti nuk do bllokojë procesin. 

Abashi ka treguar se pse me aq ngulim partia e udhëhequr nga Isa Mustafa nuk pranon përfshirjen e raportit të Shpejtim Bulliqit.

“Sepse përjashtojnë njëra-tjetrën. Marrëveshja përcakton një vijë, ky raport mendon që vija duhet të jetë tjetër prandaj e përjashtojnë njëra-tjetrën, janë kontradiktore. Duhet të gjendet një formë kreative e cila e zgjidhë këtë situatë”, deklaroi Abrashi.

Ai ka thënë se arritja e marrëveshjes është vetëm një fjalë larg.

“LDK nuk do të bllokojë procesin. Ka qenë konstruktive tani e sa vite dhe ka proklamuar që sa vite se kjo vijë është në rregull. Ne nuk jemi ata që bllokojmë dhe do të gjejmë zgjidhje kreative”, ka thënë Abrashi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kompromisi për Kosovën është i mundur vetëm përmes një marrëveshje…