Agjenda e komunës së Prishtinës me rastin e Ditës së Çlirimit të saj

11 qershor 2024 | 09:09

Komuna e Prishtinës ka një agjendë që do ta zhvillojë sot me rastin e Ditës së Çlirimit të Prishtinës.

“09:00 – 09:15: Vizitë – Ish Batalioni i V-të Gardist i Zonës Operative të Llapit – (Ndertesa e vjeter e Kryeqytetit)

09:30 – 09:50: Homazhe në Velani (Varrezat e Dëshmorëve)

10:00 – 10:20: Homazhe te statuja e “Zahir Pajaziti”

11:00 – 12:00 : Seanca Solemne – Dita e Çlirimit”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i…