Agron Kuçi nderon dëshmorët për 21-vjetorin e “Epopesë së UÇK-së” (Foto)

06 mars 2019 | 11:47

Me rastin e 21-vjetorit të “Epopesë së UÇK-së” dhe rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij, kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi, së bashku me bashkëpunëtorët e tij ka bërë homazhe duke nderuar dëshmorët e kësaj komune.

Kryetari Kuçi ka thënë se falë sakrificës së komandantit Adem Jashari, familjes së tij, dhe familjes Haradinaj, e dëshmorëve në mbarë Kosovën sot vendi ynë është i lirë dhe i pavarur.

Fotografia e Komuna Junik

Fotografia e Komuna JunikFotografia e Komuna Junik

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Santiago Solari nuk planifikon të japë dorëheqje nga pozita e…