Ahmeti bën homazhe në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë

06 mars 13:41

Një delegacion i Komunës së Prishtinës, i udhëhequr nga kryetari Shpend Ahmeti, së bashku me organizatat e Veteranëve, Invalidëve dhe Familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së, kanë bërë të martën homazhe në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë, si dhe tek shtatorja e dëshmorit të kombit, Zahir Pajaziti.

Ahmeti ka thënë se Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, 5, 6 dhe 7 Marsi, na a përkujton të gjithëve obligimin dhe përgjegjësinë që kemi karshi shtetit dhe kombit tonë, në punën tonë të përditshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) ka bërë me dije se…