Akil Gjakova mbetët pa medalje

27 prill 2018 | 16:46

Xhudisti Akil Gjakova nuk ka mundur të ndjek rrugën e motrës së tij, Nora Gjakovës, e cila fitoi medaljen e artë dhe Distria Krasniqit, që fitoi të argjendtën, në Kampionatin Evropian “Tel Aviv 2018”.

Akili u mposht në repesazh nga armeni, Arsen Ghazaryan, në kategorinë -57 kilogramë. Gjakova përfundoi në mesin e tetë garueseve më të mirë në këtë kampionat, nga 41 sosh. Duhet cekur se nesër (e shtunë) do të garon Loriana Kuka, në kategorinë -78 kilogramë.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Kazermën “Adem Jashari” të Komandës së Forcave Tokësore të…