Akil Gjakova, sportisti më i mirë i vitit nga KOK-u

21 shkurt 2024 | 22:53

Xhudisti kosovar Akil Gjakova e ka fituar për herë të katërt çmimin e sportistit më të mirë të vitit në Kosovë.

Çmimi është ndarë nga Komiteti Olimpikë në ceremoninë e “Laureatët  e Vitit 2023”.

Përkundër lëndimeve gjatë vitit 2022, Gjakova u rikthye furishëm në vitin që po lëmë.

“Unë me trajnerin tim dhe me shoqet e klubit me shumë përkushtim kemi me u mundu me pru në piedestal më të lartë në Lojërat Olimpike”, u shpreh Gjakova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Parlamenti i Izraelit (i njohur si Knesset) ka votuar në…