Akili dhe Distria e nisin me fitore në Grand Slam Paris 2019

09 shkurt 14:09

Distria Krasniqi (-48kg) dhe Akil Gjakova (-73kg) janë plasuar në çerekfinalen e Grand Slamit Paris 2019

Distria mposhti portugezen Diogo, brazilianen Chibana, dhe në çerekfinale do të ndeshet me koreanen Kang.

Akili mposhti gjermanin Wandtke, romunin Raicu dhe në çerekfinale do të ndeshet me armenin Karapetian. 

Nora Gjakova (-57kg) u eliminua në ndeshjen e parë nga koreanja Kim.

Erza Muminoviq (-48kg) poashtu u eliminua në ndeshjen e parë në Kupën Evropiane U18 në Follonika të Italisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organizata Let’s Do It ka vazhduar monitorimin e zbatimit të…