Aksident i rëndë në Deçan, katër persona të lënduar

14 gusht 12:00

Një aksident i rëndë trafiku mes dy veturave ka ndodhur sot rreth orës 09:50 në Lëbushë të Deçanit. Nga ky aksident lëndime trupore kanë pësuar katër persona, ku për shkak të lëndimeve të rënda dy nga të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 09:50 policia është informuar për një aksident trafiku në Lëbushë – komuna e Deçanit. Kanë qenë të involvuara dy vetura, katër persona kanë pësuar lëndime trupore dhe y nga të lënduarit janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor”, tha Rugova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Shëndetësisë sapo ka publikuar raportin 24 orësh të…