Aksident në Peru, vdesin 48 persona

03 janar 2018 | 11:58

Të paktën 48 persona kanë vdekur pas një aksidenti me autobus në Peru.

Ministria e Shëndetësisë së këtij vendi ka njoftuar se gjashtë të mbijetuar janë larguar nga rrënojat dhe janë dërguar në spital.

Aksidenti ka ndodhur në një rrugë të njohur të rrugës si “Curva del Diablo” (Kthesa e djallit) në Pasamayo, në veri të kryeqytetit Lima.

Mediet lokale raportojnë se autobusi po barte 55 persona. Rruga me kthesa e Oqeanit Paqësor konsiderohet si një nga më të rrezikshmet në Peru.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për medie ka bërë…