Ali Ahmeti më 14 mars e nisi luftën, më 14 mars e bëri gjuhën shqipe zyrtare

15 mars 00:11

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi ligjin e gjuhëve ku edhe zyrtarisht gjuha shqipe u bë zyrtare.

Strategjia e liderit të BDI-së, Ahmeti është bërë që gjuha shqipe të mbajë datën e krismave të para të UÇK-së në Maqedoni, njofton TetovaSot.

Në 14 mars 2001 ushtarët e UÇK-së e nisën luftën për të drejtat e shqiptarëve, sot, 14 mars po ata ushtarë bejnë “luftën” për Ligjin e Gjuhës me të cilin do të përmbyllet pjesa normative e Marrëveshjes Kornizë të Ohrit!.

Ndryshe me 64 vota pro dhe asnje kunder u votua ligji për gjuhët në kuvend.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nisma Socialdemokrate në Gjilan ka themeluar nëndegën e Dheut të…