Allegri, afër Unitedit  

16 tetor 14:13

Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është afër të bëhet trajner i Manchester United.

Ole Gunnar Solskjaer ka zhgënjyer të gjithë në sezonin 2019/20 duke qenë në vendin e 12-të në tabelë. Allegri është pa klub pasi u largua nga Torino dhe do t’i bashkohet gjigantit anglez nëse plotësohen kërkesat. Sipas disa mediave edhe Tottenhami është duke shfaqur interesim për teknikun italian.

Sipas disa spekulimeve Allegri ka kërkuar t’i ofrohet stoli brenda disa javësh pasi i duhet kohë për të ndryshuar klubin.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në largim i Drejtësisë, Abelard Tahiri, është ftuar nga…