Ambasadori britanik për djegien e veturës se serbit me targa RKS: Është vepër kriminale

02 nëntor 16:18

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicolas Abott, ka reaguar pas djegies së një veture në të një serbi me targa RKS.

Abott, këtë rast e ka cilësuar si vepër kriminale. Po ashtu ambasadori i Britanisë së Madhe, ka shtuar se është edhe mënyrë e gabuar për të treguar pakënaqësi ndaj politikës legjitime të qeverisë.

“Zjarrvënia ndaj pasurisë së individëve që kanë regjistruar veturat e tyre në targa RKS është vepër kriminale dhe mënyrë e gabuar për të treguar pakënaqësi ndaj politikës legjitime të qeverisë”, ka shkruar Abbot në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Faton Abdullahu Duket se qeveria Kurti është e bindur…