Ambasadori Dedaj vendos lule te shtatorja e Shën Terezës në Shkup

22 tetor 2018 | 15:49

Ambasadori i Kosovës në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ka vendosur lule te shtatorja e humanistes shqiptare, Shën Nënë Tereza në Shkup.

“Pak para marrjes së detyrës së re shtetërore, të ambasadorit të jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë të Republikës së Kosovës në Shkup, vendosa një tufe lulesh pranë shtatores së Shën Nënë Tereza! Zoti e bekoftë Kosovën dhe Maqedoninë! Zoti i bekoftë miqtë tanë! Ju faleminderit familje, miq, populli im dhe institucione të Republikës së Kosovës, për besimin e dhënë në këtë mision të shenjtë!”, ka shkruar Dedaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Shkup, 22 Tetor 2018Pak para marrjes se detyres se re sheteterore, te Ambasadorir te Jashtezakonshem dhe Fuqiplote te…

Gepostet von Gjergj Dedaj am Montag, 22. Oktober 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gabriele Gravina është zgjedhur president i ri i Federatës së…