Ambasadori Delawie: Sundimi i ligjit është jetik

30 mars 2018 | 13:57

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë, Greg Delawie, ka theksuar se transparenca dhe përkushtimi ndaj proceseve të duhura, si dhe sundimi i ligjit janë jetike.

Delawie i bëri këto komente në llogarinë e vet në “Twitter”, pas ngjarjeve të së enjtes në Kosovë, ku autoritetet e rendit atje kanë arrestuar dhe dëbuar gjashtë shtetas turq.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas propozimit nga Qeveria të kandidatëve për anëtarë të Bordit…