Ambasadori Kosnett takon fermerët: Fuqia më e madhe e Kosovës është populli

13 tetor 11:48

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka takuar fermerët lokalë të cilët përdorin teknologjinë e gjelbër në veri .

Ai ka theksuar se fuqia më e madhe e Kosovës është populli i saj.

“Shndërrimi i bimëve të egra në vajra esenciale është një proces i ngadaltë dhe i ndërlikuar. Kështu është edhe ndërtimi i demokracisë gjithëpërfshirëse në një vend si Kosova. Por suksesi do të sjellë përfitime për brezat që vijnë”, ka thënë ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Qendrën e Numrit dhe Rezultateve edhe të dielën është…