Analisti Blerim Vela: Nisma është poshtë pragut për vetëm 81 vota

17 tetor 00:09

Koalicioni Nisma-AKR-PD është poshtë pragut prej 5%, për vetëm 81 vota.

Analisti Blerim Vela ka bërë me dije se deri tani, me numërimin e votave të diasporës, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur të sigurojë 5% të votave.

“Nisma është poshtê pragut prej 5% për vetëm 81 vota. Mbeten me u verifiku dhe numeru votat me kusht (24 mijë) dhe votat nga Serbia (mbi 4 mijë)”, ka shkruar Vela në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training”…