Angela Merkel uron Ramush Haradinajn për vitin e ri

04 janar 18:46

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka dërguar mesazh urimi për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e vitit të ri.

“Sapo mora një urim edhe nga kancelarja Angela Merkel, të cilën e falënderoj përzemërsisht. Në urim thuhet: ‘Uroj nga zemra, që ky vit i ri, të jetë i lumtur dhe i qetë për Ju. Le të na sjellë përparim të mëtejmë në promovimin dhe konsolidimin e paqes në botë”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet…