Anulohet gara në Azerbajxhan, Japoni dhe Singapor

12 qershor 2020 | 14:45

Formula 1 ka konfirmuar së fundmi se tri gara tejet interesante nuk do të kenë vend për kalendarin e këtij sezoni.

Bëhet fjalë për Grand Prix Azerbaija, Japanese Grand Prix dhe Singapore Grand Prix. Gjithçka vjen si pasojë e pandemisë Covid-19, e cila bëri që kalendari dhe oraret e garave të tolloviten.

Formula 1 kanë besimin se do të kenë 15 deri në 18 gara, deri në kohën kur sezoni merr fund në Abu Dhabi, në dhjetor. Një kalendar i ri për sezonin 2020 në F1 pritet të publikohet para se sezoni të fillojë në Austri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar qytetarët e…