Apostolova: Të mos jepen data për viza

31 tetor 2018 | 10:15

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka lutur edhe njëherë secilin në Kosovë që të mos japin data për heqjen e vizave deri në fund të këtij viti për shtetasit e Kosovës.

Apostolova ka deklaruar se ky është në proces në bërje dhe se sipas saj tash i mbetet shtetetve në mënyrë individuale të vendosen për lëvizjen pa viza.

Këto komente ajo i bëri në takimin që bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, zhvilluan mëngjesin e sotëm me anëtarët e Komisionit për Legjislacion.

“Ne nuk dëshirojmë të flasim lidhur me datat. E rëndësishme është përkrahja që Komisioni dhe Parlamenti ka dhënë Kosovës për liberalizimin. Tash është në duart e shteteve anëtare kjo është pse nuk dua të deklaroj lidhur me data për shkak se është proces. Bëni punën tuaj”, ka thënë Apostolova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Kosovë do të mbajë sot mot me diell dhe…