Arrestohen tre persona, sekuestrohet drogë dhe para

30 tetor 10:10

Tre persona janë arrestuar, pasi në veturë iu janë gjetur 30.3 gram substancë kokainë, 768.2 gram llojit marihuanë, dy telefona celular, një mulli (grinder) i cili përdoret për bluarje të marihuanaës dhe të holla me vlerë 43.10 euro, pas hetimeve disa mujore të rastit të koduar me emrin “Bardhoshi-2”,

Gjetja dhe sekuestrimi në veturën e dyshuar të tipit Mercedes, ngjyrë e zezë,  me targa vendore të cilën e drejtonte i dyshuari me iniciale (K. P.) dhe pasagjer ishte i dyshuari tjetër (D. K.), u bë në fshatin Reshtan të komunës së Suharekës.

Pas kësaj, në Prishtinë është realizuar kontrollë tjetër në objektet e banimit të të dyshuarve, adresa të gjitha në Prishtinë dhe në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar dëshmitë si në vijim:

– Në rrugën “Muharrem Fejza” në shtëpinë e të dyshuarit (D. K.), janë sekuestruar: 1525.5 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanaë, një armë zjarri me gaz, një peshore digjitale dhe 160 euro para kesh të dyshuara të jenë fallco.

– Në rr.”Muhamet Qame” në banesën e të dyshuarit (E. H.) janë sekuestruar; 711.6 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuana, një peshore digjitale dhe një telefon celular.

– Në rr.”Ahmet Gashi” në banesën e të dyshuarit (K. P.) janë sekuestruar: 688.4 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanaë, një tabletë narkotike e dyshuar e llojit EXTASY, dy peshore digjitale, një armë e gjatë AK 47 me dy karrikator dhe 38 fishekë,  një armë e gjatë (pushkë) me 5 fishekë dhe 11 fishekë tjerë etj.

Gjatë këtij Operacioni Policor në cilësi të provave materiale janë gjithsej janë gjetur dhe sekuestruar:

 • (3693.7) gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë
 • (105.7) gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë
 • (1) tabletë e dyshuar për narkotik të llojit EXTASY
 • (3) armë zjarri
 • (2) karikatorë
 • (54) fishekë
 • (1993.10) euro
 • (200) lekë
 • (30) franga
 • (30) funta
 • (1) dollar
 • (3) telefona celularë
 • (1) veturë
 • (6) peshore digjitale
 • (3) mullinjë (grindera)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Jehona Abdullahu-Dabiqaj nga Prilepi i Deçanit e diplomuar në master…