Arrestohet Enca për kultivim të drogës, e presin 10 vjet burg

13 shtator 2023 | 08:56

Këngëtarja e njohur Enca Haxhiu është vënë në pranga nga policia, pasi akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike.

Pas kontrollit në banesën e saj, në ballkon policia gjeti pesë vazo të mëdha të mbjella me kanabis.

Sa e parashikon ligji dënimin për kultivimin e lëndëve narkotike?

Në Shqipëri kultivimi i bimëve, që shërbejnë ose dihet se shërbejnë për prodhimin dhe nxjerrjen e lëndëve narkotike dhe psikotrope, pa leje dhe autorizim sipas ligjit, dënohet me burgim nga tre deri në shtatë vjet.

Kjo vepër kur kryhet në bashkëpunim ose më shumë se një herë, dënohet me burgim nga pesë deri në dhjetë vjet. /Dosja.al

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër persona pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete. Në…