Arrihet marrëveshja për rihapjen e Qeverisë amerikane

22 janar 2018 | 20:23

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane është vendosur që të përfundojë pasi republikanët dhe demokratët e Senatit votuan për të miratuar marrëveshje për ligjin e financimit.

Senatori, Chuck Schumer, tha se demokratët do të mbështesin projekt-ligjin dhe se negociatat me republikanët për migrimin do të vazhdojnë.

Schumer tha se mbyllja treditëshe e qeverisë pritet të përfundojë brenda orësh,

transmeton Klan Kosova.

“Ne do të votojmë sot për të ri-hapur qeverinë për të vazhduar negociatat për një marrëveshje globale”, tha Schumer.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Udhëheqësit e Greqisë dhe Maqedonisë do të takohen këtë javë…