Arrihet marrëveshja për transferimin e Berishës në Sampdoria

10 qershor 2018 | 11:19

Reprezentuesi i Kosovës në futboll, Valon Berisha do t’i bashkohet skuadrës se Samporias në Serinë A. 

Lajmin e ka konfirmuar “Sportitalia”, e cila bënë me dije se marrëveshja është arritur dhe klubi italian do t’i paguajë Salzburgurt, 7 milionë euro plus 1 milionë të tjera bonuse në bazë të përformancës.

Mesfushori Berisha në 45 ndeshje këtë sezon ka shënuar 13 gola dhe ka bërë 11 asistime.

/Epoka e re/

 

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manuel Lanzini e ka humbur Kupën e Botës pas një…