Arsenali u rikthehet fitoreve

25 nëntor 16:29

Pas tri barazimeve, Arsenali u është rikthyer fitoreve në Premier Ligë.

Skuadra e Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit e mposhti Bournemouthin me rezultat 1-2, kurse dyshja shqiptare shkëlqyen në fushë. Jefferson Lerma me autogol dhe Pierre-Emerick Aubameyang ishin golashënues për Arsenalin, kurse për vendasit realizoi Joshua King.

Pas kësaj ndeshje Arsenali ka grumbulluar 27 pikë dhe është në pozitën e pestë në tabelë, kurse Bournemouthi është i teti me 20 pikë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, me…