Asamblisti i AAK-së në Pejë tregon të vërtetën për mungesën e ujësjellësit në Lugun e Baranit

21 nëntor 2023 | 13:11

Asamblisti i AAK-së në Pejë, Naim Bytyqi, ka bërë me dije se Komuna e Pejës është zotuar që gjatë këtij viti, në muajin nëntor, banorët e fshatrave të Lugut të Baranit si dhe fshatrave, Zllopek, Graboc, Llozhan dhe Dobërdol do të kenë ujë në shtëpitë e tyre, por, sipas tij e vërteta qëndron krejt ndryshe.

“Përmes këtyre dy videove u mundova t’ju sjell të vërtetën që banorët të jenë të informuar se çka po ndodhë në të vërtetë!”, ka shkruar Bytyqi në “Facebook”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aleanca Kosovare e Bizneseve për Rrafshin e Dukagjinit, ka vazhduar…