Avioni turk bie në det, shikoni momentin kur nxirren pilotët nga uji

09 prill 23:10

Një aeroplan ushtarak turk është rrëzuar në qytetin e Izmirit, pranë zonës së bregdetit. Sipas mediave, dy pilotët fatmirësisht i kanë mbijetuar rrëzimit të fuqishëm dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

Avioni KT-1 ishte në një fluturim stërvitor në Smyrna, kur për një arsye ë panjohur, përfundoi në det. Ministria Kombëtare e Mbrojtjes (MSB) në një postim në Tëitter, deklaroi:

“Një aeroplan KT-1, i cili po vepronte në bazë të komandës së 2-të në Izmir, u përplas në det për një arsye të paspecifikuar gjatë një fluturimi stërvitor. Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit, të cilat filluan menjëherë, 2 pilotët tanë u shpëtuan të gjallë”.

https://mobile.twitter.com/19_cdmrc_06/status/1380435215500337152?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1380435215500337152%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tetovasot.com%2F2021%2F04%2Favioni-turk-bie-ne-det-shikoni-momentin-kur-n-xirren-pilotet-nga-uji-video%2F

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona dhe Tottenhami janë dy skuadrat që kanë shfaqur interesim…