Banesa një euro kundër shpopullimit në Cosenza

06 nëntor 2018 | 11:37

Në Tarsia, në Cosenza të Italisë, kryebashkiaku Roberto Amoruso ka lëshuar një ide sugjestive kundër shpopullimit. Për të blerë shumë shtëpi të braktisura në trashëgiminë komunale dhe për t’i shitur ato te çiftet e reja me çmim simbolik prej një euro.

Një nismë që në realitet nuk është e re dhe që tashmë kanë ndërmarrë qytetarë të tjerë të hershëm, në Sicili dhe Kalabri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Junikut përmes një njoftimi për media ka njoftuar…