BE-ja reagon për publikimin e listës së 50 bizneseve që përfituan nga qeveria Hoti

23 prill 09:42

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj publikimit të emrave të 50 bizneseve  të cilat kanë përfituar më së shumti nga pakoja emergjente e qeverisë Hoti.

Shefi i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se ky është një hap pozitiv drejt transparencës dhe llogaridhënies.

A i ka thënë se madje ky ishte kusht kur Kosova nënshkruajti me BE-në marrëveshjen 100-milionëshe makro-financiare.

“Mbështes vendimin e Hekuran Muratit për të publikuar 50 bizneset që përfituan më së shumti nga paratë publike të Kosovës. Një hap pozitiv drejt transparencës dhe llogaridhënies. Ky është një kusht i BE-së kur u nënshkrua me Kosovën marrëveshja 100-milionëshe makro-financiare e huazimit”, ka shkruar Szunyog.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot do të mbahet konferenca e parë për ecurinë e…