Bëhet baba në 25 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit, djalit ia vendos për emër nofkën e vëllait që ra dëshmor më 24 mars 1998

24 mars 2023 | 19:31

Xhevdet Mehmetaj është bërë babë në 25 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit.

Ai ka vendosur që djalit të tij t’ia vendos emrin “Kaçurrel”, nofkën që e kishte në luftë dëshmori Gazmend Mehmetaj e të cilin e kishte vëlla.

“Ky trim do të gëzoi nofkën e Dëshmorit Gazmend Mehmetaj “Kaçurreli”.Mirë se erdhe në mesin tonë KAÇURREL u befsh burr me zemër të madhe si Agja yt. Kaçurrel “Xhevdet” Mehmetaj”, ka shkruar familjari Gazmend Mehmetaj i cili gjithashtu e ka emrin e trashëguar nga dëshmori Gazmend Mehmetaj.

Gazmend Mehmetaj bashkë me Agron Mehmetajn dhe Himë Haradinajn kishin rënë dëshmorë më 24 mars 1998.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ushtria ukrainase është aktualisht më e mira në botë, tha…