Belgjika mposhti Kazakistanin

13 tetor 17:25

Belgjika ka vazhduar serinë pozitive në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020. Belgët arritën fitoren e tetë në po aq ndeshje në grupin I, duke mposhtur 0-2 Kazakistanin.

Michy Batshuayi (21’) dhe Thomas Meunier (53’) shënuan në fitoren e mysafirëve. Kujtojmë se Belgjika e siguruar plasmanin në finalet e “Euro 2020”.

Në anën tjetër, Kazakistani tubon vetëm 7 pikë dhe nuk ka asnjë gjasë për të shkuar më tutje.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndonëse në parim, Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e…