Besa e rikthen Durakun

13 gusht 2019 | 11:01

Skuadra e Besës ka filluar përforcimet për edicionin 2019/2020. Pas transferimit të veteranit Dugagjin Gashi, kjo skuadër ka arritur marrëveshje edhe me mesfushorin tjetër veteran Mensur Duraku.

Arritjen e marrëveshjes për gazetë e ka bërë me dije vetë futbollisti Duraku, i cili ka qenë pjesë e klubit pejan edhe në të kaluarën.

“Tash e tutje jam futbollist i Besës, kurse marrëveshja është njëvjeçare. Shpresoj ta ndihmoj klubin e zëmrës të rikthehet aty ku e ka vendin, në Superligë. Aktualisht pjesë e Besës janë edhe disa lojtarë cilësorë dhe në ditët e ardhshme priten edhe përforcime të tjera”, ka thënë Duraku për “Epokën e re”.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri…