Besa Gaxherri tregon pse LDK-ja ia bëri kuorumin Osmanit pa asnjë kusht

07 prill 21:22

Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Besa Gaxherri, ka folur për votat e deputetëve të partisë për Vjosa Osmanin.

Ajo ka thënë se LDK-ja e ka bërë këtë veprim për të mos e bllokuar formimin e institucioneve.

”Pa votat e LDK-së nuk do të kishte mundësi të zgjidhej Presidenti, andaj LDK-ja nuk deshi ta bllokonte këtë proces dhe ia bëri kuorumin. Kemi shkuar në Kuvend pa asnjë kusht vetëm për të mos e bllokuar zgjedhjen e Presidentit dhe që të mos shkohet në zgjedhje”, ka thënë Gaxherri në RTV Dukagjini, transmeton Periskopi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) përmes një komunikate adresuar mediave…