Besnik Tahiri: Kështu do të duket Qeveria Haradinaj 3 sipas projektligjit

25 shtator 2019 | 15:33

Besnik Tahiri, i cili është kandidati për deputet i koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka bërë me dije se Qeveria Haradinaj 3 do të ketë dy zëvendëskryeministra, 15 ministri dhe 30 zëvendësministra.

Postimi i plotë i tij:

Qeveria Haradinaj 3 – përbërja e Qeverisë sipas Projektligjit

-Kryeministri;
– 2 Zëvendëskryeministra (të emëruar nga radhët e Ministrave);
– Deri në 15 Ministri;
– Rreth 30 Zëvendësministra;
– Përgjysmim i numrit të Këshilltarë Politikë dhe nëpunës të Kabineteve në 250;
– Nuk ka Ministra pa portofol.

Gepostet von Besnik Tahiri am Mittwoch, 25. September 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Javier Tebas e vlerëson lartë yllin e Barcelonës, Lionel Messi,…