Bien aksionet në tregjet botërore

17 janar 15:18

Vlera e aksioneve në tregjet botërore është në rënie për shkak të shqetësimeve mbi gjendjen e ekonomisë kineze dhe vendosjen e mundshme të tarifave amerikane për makinat evropiane.

Aksionet e prodhuesve të makinave kanë rënë në 1.5 për qind pas deklaratës së përfaqësuesit të Komitetit të Financave të Senatit, Charles Grassley, i cili ka theksuar se presidenti amerikan, Donald Trump, është “i prirur” të vendosë tarifa mbi importin e makinave nga Evropa në mënyrë që të sigurojë kushte më të mira për tregtinë e prodhimeve bujqësore.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka përkujtuar të enjten…