Bilanci tragjik, më shumë se 2 mijë civilë janë vrarë deri më tani në Ukrainë

02 mars 15:06

Më shumë se 2 mijë civilë janë vrarë deri më tani nga sulmet e njëpasnjëshme ruse, sipas autoriteteve të Ukrainës, shkruan “BBC”.

Ekipet e shpëtimit kanë arritur të shuajnë më shumë se 400 zjarre që shpërthyen pas bombardimeve ruse në të gjithë vendin dhe çaktivizuan 416 eksplozivë.

“Gjatë shtatë ditëve, që kur ka filluar lufta, Rusia ka shkatërruar qindra qendra transporti, ndërtesa rezidenciale, spitale dhe kopshte”, kanë thënë autoritetet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një delegacion i kryesuar nga kryetari i Aleancës Kosovare të…