Bournemouthi mposhti Unitedin

09 dhjetor 2023 | 18:30

Manchester United harron shumë shpejt fitoren ndaj Chelsea-t, teksa sot është mundur thellë 0-3 në shtëpi nga Bournemouth. Një disfatë që konfirmon dhe njëherë limitet e skuadrës së Ten Hag në këtë sezon me shumë ulje-ngritje.

Solanke zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 5-të për miqtë, ndërkohë që United e pati të vështirë për të reaguar. Në pjesën e dytë, skuadra e Scott Parker shënoi dhe dy gola të tjerë me Billing dhe Senesi duke i dhënë një goditje të fortë shpresave të United.

United mbetet në vendin e 6-të pas kësaj humbje me 27 pikë në 16 javë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të “Javës kundër Korrupsion 2023”, Instituti i Kosovës…