Broja flet si lojtar i Shkupit

10 janar 2018 | 18:02

Reprezentuesi i Kosovës U21, Rron Broja është shfaqur mjaftë i lumtur pas transferimit te skuadra e Shkupit në Maqedoni.

“Padyshim se jam shumë i lumtur do të jem pjesë e klubit më të suksesshëm shqiptarë nga Maqedonia. Kisha dëgjuar qysh si fëmijë kur Shkupi ka luajtur me emër tjetër që është kampion i trefishtë dhe fitues i tri titujve të kupës. Andaj pa hezitim bëra zgjedhjen e duhur që të vesh fanellën e një skuadre kampione. Gjithsesi do të jetë për mua shumë me rëndësi që do të luajë edhe para një armate të madhe të tifozerisë shkupjane ‘Shvercerat’, dhe besoj se do së bashku me ekipin do arrijmë shumë suksese”, ka thënë Broja, i cili në sezonin vjeshtor ishte pjesë e Trepçës ‘89.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ishin të paktë futbollistët e Kosovës që e kishin mundësinë…