Bylbyl Sokoli deklarohet për ndeshjen ndaj Llapit

12 shtator 2019 | 19:02

IPKO Superliga e Kosovës në futboll rikthehet pas pushimit për shkak të ndeshjeve të kombëtareve.

Derbi i javës se katërt në elitë zhvillohet sonte (e premte) në stadiumin “Fadil Vokrri” në mes të Prishtinës dhe Llapit. Kjo ndeshje është e veçantë për trajnerin e ri të Prishtinës, Bylbyl Sokolin, i cili debuton ndaj ish-skuadrës së tij.

“Është ndeshja ime e parë dhe luajmë kundër një ekipi cilësor. Atmosfera në klub është jashtëzakonisht e mirë dhe po shpresoj në prezantim të suksesshëm të ekipit në ndeshjen time të parë. Jemi skuadër komplete, përveç Leonit Abazit i cili është duke e sanuar lëndimin që ka pasur gjatë javës”, ka thënë Sokoli për faqen zyrtare të klubit kryeqytetas.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Eros Grezda vazhdon të luajë me të rinjtë e Rangersit,…