Chelsea, 22 milionë për Hysajn

09 dhjetor 2018 | 13:47

Skuadra e Chelseat ka bërë ofertë prej 22 milionë euro për mbrojtësin shqiptar, Elseid Hysaj, raporton “The Sun”.

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri kishte punuar me Hysajn te Napoli dhe e dëshiron transferimin e tij në “Stamford Bridge”.

Chelsea kishte tentuar ta transferonte Hysajn edhe në afatin kalimtar të verës por ishte Napoli që kishte bllokuar largimin e tij. Kurse klubi anglez synon ta transferojë atë në janar.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Berat Peci, avokat Se është i brishtë sistemi i drejtësisë…