Chelsea favorite për transferimin e Wernerit

16 janar 16:53

Sulmuesi i Leipzig, Timo Werner po ndiqet nga klubet e mëdha të Evropës, ka dhënë një intervistë për “Bild”, në të cilën ka konfirmuar se Premier Liga është kampionati më tërheqës për të.

Një lajm i keq për Real Madrid dhe që kthejnë në pole position Chelsean, që duket se është skuadra favorite për të siguruar shërbimet e yllit gjerman, të paktën sipas shtypit britanik.

Werner ka një vlerë 75 milionë euro në treg dhe në këtë sezon ka realizuar 23 gola në 25 ndeshjet që ka luajtur në të gjitha kompeticionet me Leipzig.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Institucioni i Avokatit të Popullit ka mbajtur një sesion informues…