Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale ndaj Portos

07 prill 22:55

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra.

Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Mason Mount dhe Ben Chilwell realizuan golat për skuadrën londineze. Ndeshja e kthimit, do të zhvillohet pas një javë në “Stamford Bridge” në Londër.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Gjermanisë në Serbi, Thomas Schieb tha se bombardimi…